IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

3 Страницы V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> APTS Phileas
Enrike
сообщение 18/04/2010, 22:06
Сообщение #1

Бургомистр

Из: Dünamünde

Tā kā autobusu tēma ir no'lock'ota, tad iemetu šeit interesantu, manuprāt, linku:
http://www.apts-phileas.com/
Katrā ziņā nez, vai Rīgai kādreiz spīdēs šādi braucamrīki, bet varbūt ir kādi virtuāli maršruti, kuros šāds brīnums varētu kursēt mūsu pilsētā? No sērijas "Ja nu kādu dienu varde tomēr sakuls pienu krējumā"... smile.gif

--------------------
Carpe diem quem minimum credulo postero
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Jānis K.
сообщение 19/04/2010, 09:37
Сообщение #2

Бургомистр

Из: Рига, Лэмзаль

Цитата(Enrike @ 18/04/2010, 23:06) *

Tā kā autobusu tēma ir no'lock'ota, tad iemetu šeit interesantu, manuprāt, linku:
Katrā ziņā nez, vai Rīgai kādreiz spīdēs šādi braucamrīki, bet varbūt ir kādi virtuāli maršruti, kuros šāds brīnums varētu kursēt mūsu pilsētā? No sērijas "Ja nu kādu dienu varde tomēr sakuls pienu krējumā"... smile.gif

Arī modes attīstības tendences virzās pa spirāli - šim autobusam priekšējo riteņu novietojums tik ļoti atgādina trolejbusus ЯТБ. Arī dažu jauno trolejbusu dizainā parādās šis princips.
Par gaumi nestrīdās, bet man šis dizains 'neiet pie sirds' tieši šo priekšējo riteņu dēļ. Vienam patīk māte, citam meita....

Эскизы прикрепленных изображений
Прикрепленное изображение Прикрепленное изображение
+Quote Post
Enrike
сообщение 19/04/2010, 09:51
Сообщение #3

Бургомистр

Es tos BKM "brīnumus" jau pašā sākumā iztēlojos kā JaTB "moderno" versiju. Man gan šķiet, ka riteņi priekšā un durvis aiz tiem pat nav lielākais ļaunums, ja tādejādi ir iespējams atdalīt vadītāja kabīni normāli no salona... Jebkurā gadījumā Nīderlandes dizaineru "lidojums" mani vienmēr ir aizkustinājis, jo tas ir atšķirīgs no ikdienišķā.

--------------------
+Quote Post
TokRa
сообщение 19/04/2010, 13:31
Сообщение #4

Man patīk. Kad Rīgā tādi būs?
+Quote Post
Enrike
сообщение 19/04/2010, 13:45
Сообщение #5

Бургомистр

Visticamāk, kad pūķim aste ziedēs :>

--------------------
+Quote Post
KārlisK
сообщение 19/04/2010, 13:49
Сообщение #6

Бургомистр

Из: Riga, Moordorf

Цитата(Enrike @ 19/04/2010, 13:45) *

Visticamāk, kad pūķim aste ziedēs :>

Cerams smile.gif
Tur ir daudz foršu ideju - pirmās durvis ne pie vadītāja, trīs sekcijas - bet Rīgai pilnībā pietiktu ar HESS LightTram kuram vajadzētu pa Rīgas ielām būt manevrētspējīgākam un tai pat laikā lētākam.

--------------------
Viss manis teiktais ir tikai mans viedoklis un, ļoti iespējams, ir kļūdains...
+Quote Post
Alekzander
сообщение 19/04/2010, 21:46
Сообщение #7

Бургомистр

Из: Рига, пригород

Цитата(Enrike @ 18/04/2010, 22:06) *

Тут я столько наслышался про: а нафига нам такой большой трамвай. А вы такой же троллейбус без штанг, но с дизель-генератором хотите. Да и стоить он будет как 3 троллейбуса минимум. лучше одиночки чаще smile.gif

Цитата(Jānis K. @ 19/04/2010, 09:37) *

Arī modes attīstības tendences virzās pa spirāli - šim autobusam priekšējo riteņu novietojums tik ļoti atgādina trolejbusus ЯТБ. Arī dažu jauno trolejbusu dizainā parādās šis princips.
Par gaumi nestrīdās, bet man šis dizains 'neiet pie sirds' tieši šo priekšējo riteņu dēļ. Vienam patīk māte, citam meita....

Ну самое плохое у этого троллейбуса - радиус поворота увеличивается. И намного.

Цитата(Jānis K. @ 19/04/2010, 09:37) *

Arī modes attīstības tendences virzās pa spirāli - šim autobusam priekšējo riteņu novietojums tik ļoti atgādina trolejbusus ЯТБ.

Кстати, а у Вас на фотке троллейбус Белкамунмаш. А здание на заднем плане "Juglas centrs" не напоминает? biggrin.gif

--------------------
Упал. Прям лицом. В нирвану.
+Quote Post
Jānis K.
сообщение 20/04/2010, 07:30
Сообщение #8

Бургомистр

Цитата(Alekzander @ 19/04/2010, 22:46) *

Кстати, а у Вас на фотке троллейбус Белкамунмаш. А здание на заднем плане "Juglas centrs" не напоминает? biggrin.gif

Patiešām - kaut kas līdzīgs "Juglas centram", nebiju tik uzmanīgi paskatījies. Arī arhitektūrā visur ir līdzīgas modes tendences.
Tagad šajā bildē pamanīju vēl vienu lietu - nav redzams kontakttīkls. Varbūt to esmu palaidis garām iepriekšējās sarunās - vai šim trolejbusam arī ir dīzeļģenerators? Varbūt vienkārši atvilkuši uz prezentācijas vietu?

Прикрепленное изображение
+Quote Post
Alekzander
сообщение 20/04/2010, 07:38
Сообщение #9

Бургомистр

Из: Рига, пригород

Цитата(Jānis K. @ 20/04/2010, 07:30) *

Patiešām - kaut kas līdzīgs "Juglas centram", nebiju tik uzmanīgi paskatījies. Arī arhitektūrā visur ir līdzīgas modes tendences.
Tagad šajā bildē pamanīju vēl vienu lietu - nav redzams kontakttīkls. Varbūt to esmu palaidis garām iepriekšējās sarunās - vai šim trolejbusam arī ir dīzeļģenerators? Varbūt vienkārši atvilkuši uz prezentācijas vietu?

Нет. Дизель-генератора у него нет. У него конденсаторы smile.gif Хотя они только 15 кВт*ч. Далеко не уедешь.
http://bkm.by/?id_page=8&path=8_1&id_product=40

--------------------
Упал. Прям лицом. В нирвану.
+Quote Post
Enrike
сообщение 20/04/2010, 08:43
Сообщение #10

Бургомистр

Man gan tā ēka mazliet atgādina "Ditton nams" Daugavpilī... biggrin.gif
Ņemot vērā to, ka man nav ne jausmas, kas ir "Juglas centrs", un ko tas ēd brokastīs/pusdienās/vakariņās.
Alekzander, par pagrieziena radiusu - Jums taisnība, bet atkal - Minskā var atļauties savās platajās promenādēs. Jācer, ka kādu dienu izdosies to baltkrievu brīnumu apskatīt tuvumā/klātienē...

--------------------
+Quote Post
Oleg V.Cat
сообщение 20/04/2010, 08:59
Сообщение #11

Бургомистр

Из: ул. Садовая, у пруда

Цитата(Alekzander @ 20/04/2010, 07:38) *

Нет. Дизель-генератора у него нет. У него конденсаторы smile.gif Хотя они только 15 кВт*ч. Далеко не уедешь.
http://bkm.by/?id_page=8&path=8_1&id_product=40

На 5 с плюсом минут хватит. Для объезда обесточенного участка и/или места аварии достаточно (или, скажем, ж-д переезда, кстати)... А "изображать из себя автобус", по-моему, всеж, неправильно. "Высаживайте и везите этим самым автобусом дальше". Ту же 8-ку (пардон, 27) давно пора пустить напрямик по Елгавской, бо траффика на Мукусалас для нее нет уже давно...
+Quote Post
KārlisK
сообщение 20/04/2010, 09:09
Сообщение #12

Бургомистр

Цитата(Alekzander @ 20/04/2010, 07:38) *

возможность автономного хода с полной нагрузкой на расстояние до 5 км;

5km ir ĻOTI pat daudz, ņemot vērā kādas iespējas tas dotu Rīgai. Tur pietiktu ne tikai 9. un 27. maršrutam, tur pat 5.,6.,33.,42. autobusa aizvietošanai un 3., 7., 19. trolejbusa pagarināšanai pietiktu. Nemaz nerunājot par naudas ietaupījumu no iespējas braukt uz 2. parku pa Akmens tiltu.

Turklāt tie 5km ir pesimistiskā prognoze - trolejbusu patēriņš mūsdienās jau ir mazāks par 2-2,5kWh/km. Ja ļoooti paveiksies, nobrauks arī visus 10.

Цитата(Oleg V.Cat @ 20/04/2010, 08:59) *

Ту же 8-ку (пардон, 27) давно пора пустить напрямик по Елгавской, бо траффика на Мукусалас для нее нет уже давно...

Pirmkārt, ir gan.
Otrkārt, pa Jelgavas ir vairāk? biggrin.gif

--------------------
+Quote Post
Jānis K.
сообщение 20/04/2010, 10:39
Сообщение #13

Бургомистр

Цитата(Enrike @ 20/04/2010, 09:43) *

Ņemot vērā to, ka man nav ne jausmas, kas ir "Juglas centrs",

Atboldu Enrikem - "Juglas centrs" atrodas tūlīt aiz "Statoila" Brīvības gaves un Juglas ielu stūrī. Šajā centrā izvietojies RIMI, bet otrajā stāvā dažādi veikali. Aiz "Juglas centra" tālāk ir jaunais nogriešanās ceļš uz Juglas ielu un tūlīt aiz tā daļēji aizbērtā vecā Juglas gultne.
Pievienotajā kartes fragmentā atzīmēju Statoilu, "Juglas centru" un 6. tramvaja galapunkta cilpu.

Прикрепленное изображение
+Quote Post
Oleg V.Cat
сообщение 20/04/2010, 11:59
Сообщение #14

Бургомистр

Цитата(KārlisK @ 20/04/2010, 09:09) *

возможность автономного хода с полной нагрузкой на расстояние до 5 км;

Turklāt tie 5km ir pesimistiskā prognoze - trolejbusu patēriņš mūsdienās jau ir mazāks par 2-2,5kWh/km. Ja ļoooti paveiksies, nobrauks arī visus 10.

Ну это то считается формально. Мощность движка 185Квт, емкость батареи 15Квт*ч, получаем примерно 1/12 часа, 5 минут, на 60 км/ч - как раз 5 км. А сколько в реале получится - неизвестно. Тем более, что "если встанет, так уж встанет.

Цитата(KārlisK @ 20/04/2010, 09:09) *

Ту же 8-ку (пардон, 27) давно пора пустить напрямик по Елгавской, бо траффика на Мукусалас для нее нет уже давно...

Pirmkārt, ir gan.
Otrkārt, pa Jelgavas ir vairāk? biggrin.gif

То количество, что есть - вполне обслужат автобусы. А 27 до того привык, что там никого нет, что часто забывает остановиться wink.gif . 27 же я рассматриваю как "транспорт, позволяющий жителям Виенибас гатве перемещаться по своему району и ездить в центр". Где-то километр траффика в каждую сторону там экономится. А если мостик через канаву построить, то будет "и нашим, и вашим".
+Quote Post
KārlisK
сообщение 20/04/2010, 12:20
Сообщение #15

Бургомистр

Цитата(Oleg V.Cat @ 20/04/2010, 11:59) *

Ну это то считается формально. Мощность движка 185Квт, емкость батареи 15Квт*ч, получаем примерно 1/12 часа, 5 минут, на 60 км/ч - как раз 5 км. А сколько в реале получится - неизвестно. Тем более, что "если встанет, так уж встанет.

Ar dzinēja jaudu tam nav nekādas saistības. Tā ir dzinēja maksimālā ilgtermiņa jauda, bet lai brauktu ar 60km/h pilnībā pietiek ar Škodas 24Tr dīzeļģenerātora... 90kW. Svarīgs ir vidējais patēriņš - Jūs taču netaisaties no sava BMW zirgspēkiem izrēķināt, aptuveni cik km tas var nobraukt? biggrin.gif

Цитата(Oleg V.Cat @ 20/04/2010, 11:59) *

То количество, что есть - вполне обслужат автобусы. А 27 до того привык, что там никого нет, что часто забывает остановиться wink.gif . 27 же я рассматриваю как "транспорт, позволяющий жителям Виенибас гатве перемещаться по своему району и ездить в центр". Где-то километр траффика в каждую сторону там экономится. А если мостик через канаву построить, то будет "и нашим, и вашим".

Tie autobusi tā pareti kursē. Jebkurā gadījumā, ietaupījums būtu pārāk mazs. Turklāt tie cilvēku kas ar 27. brauc no Vienības gatves uz centru, bieži vien izkāpj arī Mūkusalas ielā. Pilnīgi noteikti biežāk, kā izkāptu Jelgavas ielā.

--------------------
+Quote Post
Oleg V.Cat
сообщение 20/04/2010, 12:55
Сообщение #16

Бургомистр

Цитата(KārlisK @ 20/04/2010, 12:20) *

Ar dzinēja jaudu tam nav nekādas saistības. Tā ir dzinēja maksimālā ilgtermiņa jauda, bet lai brauktu ar 60km/h pilnībā pietiek ar Škodas 24Tr dīzeļģenerātora... 90kW. Svarīgs ir vidējais patēriņš - Jūs taču netaisaties no sava BMW zirgspēkiem izrēķināt, aptuveni cik km tas var nobraukt? biggrin.gif

Man nav mašīnas smile.gif. Bet ar augstāk likto aprrēķinu es vienkarši parādīju, ka dabūt tos 5 min un 5 km. (jo ja rēķināt "tīri zirgspēkus" - tur arī 100 km ar 15kilovattstundām var nobraukt. Vai ieņemt ātrumu 350- km/h smile.gif ). Atgādinu, kā origināla bija teikts "pie pilnas noslodzes".

Цитата(KārlisK @ 20/04/2010, 12:20) *

Tie autobusi tā pareti kursē. Jebkurā gadījumā, ietaupījums būtu pārāk mazs. Turklāt tie cilvēku kas ar 27. brauc no Vienības gatves uz centru, bieži vien izkāpj arī Mūkusalas ielā. Pilnīgi noteikti biežāk, kā izkāptu Jelgavas ielā.

Ok, esi pierunājs, lai viņi iet uz Mukusualas apli iepirkties. tongue.gif
+Quote Post
KārlisK
сообщение 20/04/2010, 13:24
Сообщение #17

Бургомистр

Цитата(Oleg V.Cat @ 20/04/2010, 12:55) *

Bet ar augstāk likto aprrēķinu es vienkarši parādīju, ka dabūt tos 5 min un 5 km.

Tos dabūt drīkst TIKAI UN VIENĪGI izmantojot vidējo patēriņu uz kilometru braukšanai + ņemot vērā, ka dažādas trolejbusa sistēmas arī tērē enerģiju (apgaismojums, kondicionieris, utt).
Tas, ka šoreiz tie skaitļi netīšām sakrita, tīri sagadījās. Arī Škoda 24Tr, kurai ir 210kW dzinējs, nobrauktu to pašu attālumu ko BKM ar saviem 185.

Atgādinu, kā origināla bija teikts "pie pilnas noslodzes".

Jā. Tātad pie pilna svara (100 pasažieru pārvadāšanai vajag vairāk elektrības nekā 1 pārvadāšanai), ieslēgta kondicioniera un apsildes, salona apgaismojuma, utt. Uz šādiem faktoriem tā frāze attiecas, nevis to ka motoru darbina ar maksimālo jaudu.

Ok, esi pierunājs, lai viņi iet uz Mukusualas apli iepirkties. tongue.gif

Uz pašas ielas arī ir daudz uzņēmumu smile.gif bet jā, par to es biju aizmirsis

Un bāc. Mana pārliecība šai punktā aug un aug.

Mūsu 60 Škodām 24Tr un 52 Trollino-18 vienkārši VAJAG pasūtīt un uzstādīt kondensātorus.

--------------------
+Quote Post
Oleg V.Cat
сообщение 20/04/2010, 13:33
Сообщение #18

Бургомистр

Цитата(KārlisK @ 20/04/2010, 13:24) *

Tos dabūt drīkst TIKAI UN VIENĪGI izmantojot vidējo patēriņu uz kilometru braukšanai + ņemot vērā, ka dažādas trolejbusa sistēmas arī tērē enerģiju (apgaismojums, kondicionieris, utt).

Pārejajs uz 185kW fona ir kapeikas. Savukārt vidējajs patēriņš uz vienu km - parāk mistisks cipars pilsētas transporta gadijumā. Jo parāk stipri atkarīgs no maršruta konfigurācijas.

Tas, ka šoreiz tie skaitļi netīšām sakrita, tīri sagadījās. Arī Škoda 24Tr, kurai ir 210kW dzinējs, nobrauktu to pašu attālumu ko BKM ar saviem 185. Jā. Tātad pie pilna svara (100 pasažieru pārvadāšanai vajag vairāk elektrības nekā 1 pārvadāšanai), ieslēgta kondicioniera un apsildes, salona apgaismojuma, utt. Uz šādiem faktoriem tā frāze attiecas, nevis to ka motoru darbina ar maksimālo jaudu.

Tad kapēc 5, nevis, piemēram, 7? smile.gif Jo vairāk - taču labāk, nē? Savukārt ja braukt režīmā "Voldemāra iela 18:00 uz Pardaugavas pusi" - tā pat pat 2 km nenobrauks.

Uz pašas ielas arī ir daudz uzņēmumu smile.gif bet jā, par to es biju aizmirsis

kur lielāka daļa, tomēr, brauc ar auto. Es tur diezgan regulāri apgrozos.

Un bāc. Mana pārliecība šai punktā aug un aug.
Mūsu 60 Škodām 24Tr un 52 Trollino-18 vienkārši VAJAG pasūtīt un uzstādīt kondensātorus.

Savukārt es parliecināts, kā mūsu (finanšu) apstākļos visas "ekstras" ved tikai uz vienu - "autobuss parliecinoši uzvar".
+Quote Post
KārlisK
сообщение 20/04/2010, 14:11
Сообщение #19

Бургомистр

Цитата(Oleg V.Cat @ 20/04/2010, 13:33) *

Savukārt vidējajs patēriņš uz vienu km - parāk mistisks cipars pilsētas transporta gadijumā. Jo parāk stipri atkarīgs no maršruta konfigurācijas.

Trolejbusam - ne pārāk. Jo "pilsētas režīms" nav neekonomists. Un arī vidējais braukšanas ātrums (bet pie konstanta palīgsistēmu patēriņa) traģiskas izmaiņas neievieš.

Tad kapēc 5, nevis, piemēram, 7? smile.gif Jo vairāk - taču labāk, nē?

Ir kāds konkrēts attālums, pie kura sanāk ka lētāk ir nevis liels kondensātors, bet mazs kondensātors + mazs dīzeļģenerātors. Vai arī sanāk ka lētāk ir vilkt vadus, jo superkondensātoriem ir svars un tie aizņem vietu.
Attiecīgi, BKM būs sarēķinājuši ka pie 5km vēl atmaksājas nevis vilkt vadus un nevis likt dīzeli, bet lietot kondensātorus. Es protams nezinu precīzas dīzeļu un kondensātoru cenas, tāpēc sarēķināt kāpēc tad sanāca 5km nevaru. Taču Rīgai tas šķiet pavisam saprātīgs cipars smile.gif

Savukārt ja braukt režīmā "Voldemāra iela 18:00 uz Pardaugavas pusi" - tā pat pat 2 km nenobrauks.

Nobrauks. Lūk aprēķini "katastrofālajam" gadījumam (t.i. tik traki patēriņa skaitļi NEKAD nebūs):
Man šķiet, kādreiz es biju redzējis pat konkrētus skaitļus, bet tā uz aci piemetot - trolejbusa palīgsistēmu kopējā jauda ir ap 10kW. Attiecīgi, 5km braucot ar 5km/h, trolejbuss patērēs 10kW/h*1h+2,5kWh/km*5km=17,5kWh. Braucot tos pašus 5km ar 20km/h, trolejbuss patērēs 10kWh/h*0,25h+2,5kWh/km*5km=15kWh.
Vārdu sakot, sastrēgums izraisa patēriņa pieaugumu par plus mīnus 10 procentiem - sakarā ar ko "vidējo patēriņu uz kilometriem" mierīgi lietot var.

Savukārt es parliecināts, kā mūsu (finanšu) apstākļos visas "ekstras" ved tikai uz vienu - "autobuss parliecinoši uzvar".

Tāpēc ka iepircēji neprot skaitīt tongue.gif

--------------------
+Quote Post
Enrike
сообщение 20/04/2010, 14:35
Сообщение #20

Бургомистр

Цитата(KārlisK @ 20/04/2010, 15:11) *

Tāpēc ka iepircēji neprot skaitīt tongue.gif
Parādiet man kaut vienu, kurš kļūdās prēmiju aprēķināšanā! Tādu nava! biggrin.gif
Es gan neņemšos spriest par Minsku, bet gan jau viņiem pilnībā pietiek ar tiem pieciem kilometriem. Beigu galā - Minska ārvalstu tehniku nepērk.

--------------------
+Quote Post

3 Страницы V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic