IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topic
> Kāpēc sabiedrisko dažkārt nelaiž no pieturām
KārlisK
сообщение 14/08/2017, 07:06
Сообщение #1

Бургомистр

Из: Riga, Moordorf

QUOTE(Vadims Falkovs @ 13/08/2017, 23:53) *

А у нас из карманов добровольно не выпускают.

Pirmkārt, ļoti bieži izlaiž gan.
Otrkārt, ja sabtransa vadītāji domātu par citiem, gan jau ka citi domātu par sabtransa vadītājiem.

Ārkārtīgi bieži redzu, ka autobuss/trolejbuss vispirms nospiež bremzes un tikai tad ieslēdz pagriezienrādītāju.
Nereti redzu, ka kreiso pagrieziena rādītāju ieslēdz, lai gan ne tikai durvis vaļā, bet pat cilvēki nav iekāpuši.
Nereti redzu, ka kreiso pagrieziena rādītāju ieslēdz, lai gan esmu vienīgā mašīna 20 metrus aiz sabiedriskā. Ātrāk abiem būtu, ja es pabrauktu garām un sabiedriskais varētu nepārliecinoties, ka es apstājos, izbraukt no pieturas. Tā vietā es bremzēju, tērēju degvielu, viņš gaida, kamēr nobremzēšu.
Nereti sabiedriskais no pieturas uzreiz izbrauc otrajā joslā (kurā esmu es viens pats), lai gan pirmā josla ir brīva un līdz mirklim, kad sabiedriskajam vajadzēs kreiso joslu, ir vēl vismaz 400 metri. T.i. ja sabiedriskais izbrauktu pirmajā joslā, tas viņam nemaksātu neko.

Vienu vārdu sakot, ļoti bieži sabiedriskā transporta vadītāji dara lietas, kuras traucē citiem bet sabiedriskā vadītājam neko nedod vai pat traucē arī pašam. Tad kur rasties pozitīvai attieksmei pret viņiem?

--------------------
Viss manis teiktais ir tikai mans viedoklis un, ļoti iespējams, ir kļūdains...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vadims Falkovs
сообщение 14/08/2017, 15:02
Сообщение #2

Бургомистр

Из: Hagensberg (Riga), Bilderlingshof (Riga-Strand)

Цитата(KārlisK @ 14/08/2017, 08:06) *

Vienu vārdu sakot, ļoti bieži sabiedriskā transporta vadītāji dara lietas, kuras traucē citiem bet sabiedriskā vadītājam neko nedod vai pat traucē arī pašam. Tad kur rasties pozitīvai attieksmei pret viņiem?

Mana atbilde Jums jau sen ir zināma: you’re always welcome to the cockpit.
+Quote Post
KārlisK
сообщение 15/08/2017, 06:31
Сообщение #3

Бургомистр

QUOTE(Vadims Falkovs @ 14/08/2017, 15:02) *

Mana atbilde Jums jau sen ir zināma: you're always welcome to the cockpit.

Pirmkārt, vienmēr labprāt.

Otrkārt, tā nav atbilde, tā ir replika uz manu repliku par Jūsu repliku smile.gif

Un ja nopietni, tad ne gluži.
Jā, piekrītu, daļā no gadījumiem noguris vadītājs patiešām varētu neizdomāt, ka tas ko dara nav jauki.
Bet ļoti daudz tomēr ir apmācības jautājums. Piemēram, ieslēgt laikus pagrieziena rādītāju ir jāmāca, tas nenotiek. Tad tas ir instinkts, un arī noguris vadītājs to darīs. Galu galā, tagad vadītāji pagriezienrādītāju ieslēdz vienmēr, tikai gandrīz vienmēr par vēlu.

--------------------
+Quote Post
Alens_K
сообщение 15/08/2017, 08:18
Сообщение #4

Бургомистр

Цитата(KārlisK @ 15/08/2017, 07:31) *

Piemēram, ieslēgt laikus pagrieziena rādītāju ir jāmāca, tas nenotiek. Tad tas ir instinkts, un arī noguris vadītājs to darīs. Galu galā, tagad vadītāji pagriezienrādītāju ieslēdz vienmēr, tikai gandrīz vienmēr par vēlu.

Lūdzu definīciju ar atsauci uz CSN, ko nozīmē laikus?

--------------------
Nevajag baidīties būt amatierim. Amatieri būvēja Noasa šķirstu, bet profesionāļi - Titāniku.
+Quote Post
KārlisK
сообщение 15/08/2017, 08:30
Сообщение #5

Бургомистр

QUOTE(Alens_K @ 15/08/2017, 08:18) *

Lūdzu definīciju ar atsauci uz CSN, ko nozīmē laikus?

Noteikumos nekas cits kā "laikus" un "nemaldinot" nav rakstīts. Bet pilnīgi noteikti laikus ir pirms bremžu nospiešanas. Patlaban standarta rīcība no sabiedriskā transporta ir "vispirms bremzes, tad pagriezienrādītājs".
Kas nozīmē ka man vai nu ir jāietur nereāla distance, vai jātērē degviela spiežot uz bremzēm.

Saprotiet lūdzu, ka tieši augstāk minētais besī visvairāk. Es saprotu, ka var nepaspēt piecas lietas reizē. Es saprotu, ka katram ir sava izpratne par "laikus". Bet bremzes pirms pagriezienrādītāja ir absurds.

No cilvēcības viedokļa - laikus ir tā, lai aizmugurē ar normālu distanci braucošs vieglā vadītājs varētu mirklī, kad ieslēdzas pagrieziena rādītājs, atlaist gāzes pedāli, un bremzes nespiežot paripot garām trolejbusam kurš paspējis iebraukt kabatā. Pēc būtības - tiklīdz ir zināms, ka būs jābremzē, un vairs nav iespēja, ka kāds tiktu maldināts. Tas attālums pat nav liels, nez, 15-25 sekundes pirms pieturas atkarībā no ātruma. Atlaižot pedāli, bremzēšana ar motoru ir izteikta līdz ātrums nokrītas līdz 25-35, un trolejbuss ātri ir paspējis attālināties pirms pats sāk bremzēt.
Ja gribat precīzi, varu pamēģināt nedēļas beigās samērīt precīzāk, es parasti pamanos aiz sabiedriskā braucot bremzes nelietot smile.gif

--------------------
+Quote Post
А.Кузнецов
сообщение 17/08/2017, 13:06
Сообщение #6

Бургомистр

Цитата(Vadims Falkovs @ 14/08/2017, 16:02) *

Mana atbilde Jums jau sen ir zināma: you’re always welcome to the cockpit.

Я таки жутко извиняюсь, но что имею сказать... По нашему хозяйству... Когда поездной бригадой совершается очередной satiksmes drošības pārkāpums и машинист на разборе заявляет нечто подобное, то его счастье если его просто переводят в помощники. А сейчас с катастрофическим падением первозок и вовсе сапогом под зад. Ты не справляешься? Тебе трудно работать? Иди туда где легче. Другая сторона медали: Если профессиональные требования к водителям общественного транспорта (которые перевозят людей, а не уголь, брёвна и солярку), а соответсвенно и уровень контроля повысить до уровня требований к локомотивным бригадам (знание и соблюдение всех правил безопасности, эксплуатации и действий в нестандартных ситуациях) - водители RS разбегуться сами.

--------------------
Ārsts pateica, ka man jādzer ar mēru. Pierakstījos pie Ušakova.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic