Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия: Dabldekeri Rīgā
Беседы о Риге / Sarunas par Rīgu > Транспорт / Transports > Автобусы / Autobusi
Enrike
IPB Image
Elmāra Rudzīša foto
Kādas avīzes izgriezumā 1991. gada 30. aprīlī rīdzinieki varēja izlasīt rakstu par sekojošo:
-Mūsu ideja iegādāties divstāvu autobusu rada dzīvu atbalsi kolēģos no Vācijas - stāsta motormuzeja vec. zin. līdzstr. Valdis Jansons. -Berlīnes transporta un tehnikasmuzejs, ar kuru mēs jau trīs gadus uzturam ciešus kontaktus, palīdzēja iegādāties divus divstāvu autobusus "MAN". Šie autobusi 16-18 gadu teicami kalpojuši Berlīnes pasažieriem. Tomēr, par spīti savam krietnajam stāžam, tie izskatās kā jauni. Gribētos cerēt, ka arī rīdzinieki nekritīs kaunā - nesabojās mīkstos ādas sēdekļus, nesaskrāpēs salonu sienas... Šobrīd autobusa izskats, reklāma, kā arī informācija vācu valodā salonos rada ārzemju atmosfēru - gluži kā kinofilmā.
[...]
Decembrī [1990] sarīkojām konkursu, kurā piedalījās 30 autovadītāji no autobusu apvienības. Bet tikai trīs - Arnolds Lešinskis, Jānis Kļaviņš un Ojārs Spriņģis ieguva tiesības kļūt par mums tik nepierastā transportlīdzekļa vadītājiem. Visi trīs ir sava aroda meistari, [...] viņiem vajadzēs arī veikt tehnisko apkopi. [...]
-Lieliski!- saka Arnolds -Sēdēdams pirmajā stāvā, es spogulī redzu, kas notiek salonos. Vadīt autobusu man ir ierasta lieta, ne vienu vien gadu esmu nostrādājis, vadīdams autobusu "Ikarus". lai gan šis autobuss nav "Ikarus", vadīšana diezgan līdzīga. Sākumā man šķita, ka divstāvu autobusa jumts atdursies pret elektrotīkla vadiem, bet šī mānīgā sajūta drīz pagaisa. [...] Šā autobusa grīda ir daudz zemāka, nekā autobusam "Ikarus", ļoti uzmanīgi jāseko ceļam. Te bedres un grambas ir ļoti bīstamas. Ceļā mums ir divas pieturas. Pie Vidzemes tirgus un pie Gaiļezera slimnīcu kompleksa [...]. Interesanti, vai ārzemju autobusa vadītājiem arī maksā "ārzemnieciski"? - interesējas kāds no pasažieriem. -500-600 mēnesī, apmēram tāpat kā "Ikarus" vadītājam. Viena no priekšrocībām ir ēsrtais grafiks: dienu strādā, divas atpūties. [...]
[...] aprīlī pa maršrutu Motormuzejs - Zinību pils autobuss kursē visas dienas, izņemot pirmdienu, [...] bet no 1. maija tiem pievienosies vēl divi reisi. Biļete maksā 2 rubļus, bērniem 5-10 g. 50 kap.
Donis_Riga
Цитата(Enrike @ 28/12/2010, 16:41) *

... divus divstāvu autobusus "MAN". Šie autobusi 16-18 gadu teicami kalpojuši Berlīnes pasažieriem. ...

Atceros tos MANus. Vai tie, kas šobrīd sastopami Rīgas apskates maršrutos ir tie paši (ja ne, tad kas un kad ar pirmajiem noticis), vai tomēr "nākamā paaudze"?

Un vēl - kurās vietās Rīgā (papildus krastmalu posmiem zem Akmens tilta nobrauktuvēm) tādiem ir liegts braukt?
Enrike
Tie, kas pašlaik ir pilsētā, ir ražoti astoņdesmitajos, arī ex. Berliner Verkehrsbetriebe, tātad, ņemot vērā autobusu vecumu, kuri bija 1991. gadā - šie, kas ir tagad, nav tie, kas bija tolaik.
jura2102
Цитата(Enrike @ 29/12/2010, 21:56) *

Tie, kas pašlaik ir pilsētā, ir ražoti astoņdesmitajos, arī ex. Berliner Verkehrsbetriebe, tātad, ņemot vērā autobusu vecumu, kuri bija 1991. gadā - šie, kas ir tagad, nav tie, kas bija tolaik.

Vienu no tiem "jaunājiem" šodien esmu redzējis. Viņam numurs jau no vēlākām sērijam (toļi FA, toļi GH, neatceros) nekā tad, ja būtu izsniegts nomainot Padomju numurus pret LV numuriem.
Enrike
Numuru var nomainīt, kad sagribās, tie sērijas numuri nav diži liela patiesības ābece. Galvenais ir autobusa modifikācija un tā izlaides gads, attiecībā uz ko pašreizējie nevar pretendēt uz pirmo dabldekeru Rīgā, godu.. However, būtu visnotaļ interesanti noskaidrot, kur palika pirmie busi..
Alens_K
Цитата(Enrike @ 30/12/2010, 21:16) *

Numuru var nomainīt, kad sagribās, tie sērijas numuri nav diži liela patiesības ābece. Galvenais ir autobusa modifikācija un tā izlaides gads, attiecībā uz ko pašreizējie nevar pretendēt uz pirmo dabldekeru Rīgā, godu.. However, būtu visnotaļ interesanti noskaidrot, kur palika pirmie busi..

Vai tik nebija tā, ka tie tika nodoti lietošanai kaut kur uz Jūrmalu, Jelgavu vai Siguldu? Nu kaut kā tā atmiņā nez kapēc ir palicis.
Это текстовая версия — только основной контент. Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, нажмите сюда.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.