Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия: Rīgas "Ikarusi" Rēzeknē
Беседы о Риге / Sarunas par Rīgu > Транспорт / Transports > Автобусы / Autobusi > Повседневное / Ikdiena
Jānis K.
Цитата(Enrike @ 13/01/2012, 22:04) *

Man nav skaidrs par šo Ikarusu mantisko statusu:
1) video sižetā dzirdēju, ka autobusus nomā no 'Rīgas satiksme';
2) Mashke tabulā ir ierakstīts (visus nepārbaudīju), ka tie ir pārdoti.

Kā tad ir patiesībā?
Road_Runner
Цитата(Enrike @ 13/01/2012, 21:04) *


Похоже что билеты будут продовать через водительские терминалы рижского е-талона. Интересно как будет выгледеть билет. Получается в Резекне тоже е-талон? Бортовые номера я так понил небудут склеивать. Хорошо что хоть нашли этима жёлтинким автобусикам, будут денги приносить а не тупо гнить на територии парка.
Есть ли схемка городских маршрутов?
Enrike
Iepriekšējā pārvadātāja maršrutu karte: http://www.dekom.lv/images/userfiles/artic...eturam_lab2.pdf
Atsevišķi maršruti ir apvienoti, bet kopumā shēma ar to kopumā nemainās.
De iure autobusi tiek iznomāti no RS. Numuri paliek pašreizējie.
http://lv.wikipedia.org/wiki/R%C4%93zeknes_Satiksme
Ant_lv
У тамошнего РС название SIA "Rēzeknes satiksme", а не RP SIA "Rēzeknes satiksme". А жаль. biggrin.gif
Vadims Falkovs
Цитата(Jānis K. @ 13/01/2012, 21:31) *

Kā tad ir patiesībā?

Tas gan ir dīvains jautājums. Jo tas nozīmē, ka Maškē it kā būtu nepatiesa informācija...

1. "Rēzeknes satiksme" autobusus nomā, tā ir patiesība
2. Tabulā ir ierakstīts, ka tie ir pārdoti, tā ir patiesība

smile.gif

Viss ir vienkārši: starp abiem satiksmēm ir starpnieks: autobusu pircējs no Rīgas satikmes un iznomatājs Rēzeknes satiksmei.
Enrike
Tad jau sanāk ļoti interesanta shēma - Kāds no Rīgas satiksmes nopērk autobusus, lai tos iznomātu Rēzeknes satiksmei kā Rīgas satiksmes autobusus.
Vadim, cik liela varbūtība, ka par šo vajadzētu likt painteresēties "De Facto" vai "Nekā personīga"?

Vadims Falkovs
Цитата(Enrike @ 14/01/2012, 10:22) *

Tad jau sanāk ļoti interesanta shēma - Kāds no Rīgas satiksmes

Pircējs ir kāda maršrutu taksometru firma.
Цитата
Vadim, cik liela varbūtība, ka par šo vajadzētu likt painteresēties "De Facto" vai "Nekā personīga"?

Visdrīzāk tūvu nullei. Jo tieši tāda likumsakarība, kādu Jūs minējat, tur diez vai ir. Var būt tur i būtu citas likumsakarības, bet tos visdrīzāk nāksies meklēt Latgalē, ja tie vispār ir...
Enrike
Vadim, bet nu nav īsti kaut kas lāgā.
Rīgas satiksme pārdod autobusus kādai "maršruta taksometru firmai". Savukārt "Maršruta taksometru firma" tos nodod "pabraukāties" "Rēzeknes satiksmei", kura, savukārt, uzsver to, ka autobusus nomā no "Rīgas satiksmes", nevis no "Maršruta taksometru firmas".
Ja pircējs ir mistiska "Maršruta taksometru firma", tad uzreiz jautājums: kā notika autobusu valdījuma tiesību nodošana, un kas pārstāv pircēju (vai nav "mistiska" "Maršruta taksometru" firma "X", kuras kāds no valdes locekļiem meklējams Vestienas ielas divstāvu ēkā), respektīvi - starp pārdevēju, ieguvēju/iznomātāju pastāv konflikts.
RP SIA "Rīgas satiksme" ir Rīgas pašvaldības īpašums, un tās darījumiem ir jābūt publiskiem un pārskatāmiem, par cik tas ir no budžeta līdzekļiem dotēts uzņēmums. Ja man ir savs privātais autoparks, es varu darīt, kā vēlos, bet nupat man šis interesantais darījums man sāk šķist vēl interesantāks.
Ņemot vērā Saskaņas centra ietekmi Rēzeknē, Rīgas domē un Rīgas satiksmē - atļaušos paturēt secinājumus pie sevis, un vēl šur tur.
PS. Pēc iepriekš izskanējušās informācijas, par autobusiem interesējās gan Rēzekne, gan Tallina, tomēr tika bilsts par to, ka autobusus izsolīs tad,kad būs noslēdzies iepirkuma konkurss par jauniem autobusiem un trolejbusiem.
Vadims Falkovs
Цитата(Enrike @ 14/01/2012, 20:28) *

Vadim, bet nu nav īsti kaut kas lāgā.

Uz daudziem Jūsu jautājumiem es atbildēt pie visas gribas nemacēšu, ja man tādas informācijas nav.
Bet es zinu, ka 2011.g. 16.decembrī notika izsole kur pārdeva tos midikus. Sludinājmu par šo pasakumu es redzeju ne tikai RS mājas lapā, bet arī LETĀ, iespējams, ka bija arī kados laikrakstos. Autobusi tika pārdoti. Jūridiskā īpašnieka maiņa reģistrēta CSDD 17.decembrī. Un šo faktu es pārbaudiju.
Kas tur ir vai nav tālāk vai dzīļak, - nezinu.

Vienkārši atbildēju uz A. God. Jānis K. jautājumu.
Road_Runner
У меня такое складывается подозрение что "Rēzeknes satiksme" дочернее предприятие нашего Рижского сатиксме
Vadims Falkovs
Цитата(Road_Runner @ 14/01/2012, 20:49) *

У меня такое складывается подозрение что "Rēzeknes satiksme" дочернее предприятие нашего Рижского сатиксме

biggrin.gif
Без принятия на пленарном заседании Рижской думой подобного решения это, мягко говоря, - невозможно. Но подобных решений Рижская дума не принимала.

Но сам ход Ваших мыслей весьма интересен...

"Режицагортранс" является полностью муниципальным предприятием, которое 14 октрября было создано постановлением Режицкой городской думой. Весь уставной капитал "Режицагортранс" на данный момент принадлежит Режицкому городскому самоуправлению.

Так что "Ригагортранс" здесь тоже, получается, не порылся.

Хотя, возможно, кто-то подобную мсль Режице и насоветовал.
Enrike
Es arī tik tālu informēts esmu, ka izsole notika tad, un par to rakstīja, bet pēc tam - kas, kur, kam - nav datu.
Kaut kas neštimmē.
Rēzekne - Saskaņas centrs, Rīgas dome - Saskaņas centrs, Rīgas satiksme - Saskaņas centrs.. Gan jau, ka Rēzeknes satiksme arī tur pat vien būs, līdz ar to atšifrēt iespējamo X un sasaistīt ar ieinteresētām pusēm nevajadzētu būt grūti. Interesanti, kas ir "Maršruta taksometru firma", kad dibināta, un kas ir valdē.
PS. vai Šlesers kādreiz nav izrādījis pastiprinātu interesi par autobusiem? biggrin.gif (es tikai tā, intereses pēc, lai visā nevainotu tikai valsts nodevēju un okupantu partiju Saskaņas centru)
Vadims Falkovs
Цитата(Enrike @ 14/01/2012, 21:00) *

Es arī tik tālu informēts esmu,
...
bet pēc tam - kas, kur, kam - nav datu.

Takai piebildiet, lūdzu, nevis vispār nav datu, bet Jums nav datu...

Jau esmu noguris no tā, ka cilvēki regulāri mēgina kāda daža iemesla pēc viņa rīcībā nenonākušo ziņu uzreiz pārveidot un attēlot par miglaino sazvērstības teoriju. OK, var arī tā... Lai ir...
Enrike
Pastāv iespēja tomēr izslēgt sazvērestības teorijas jau pašā saknē, nedodot iespēju tām rasties smile.gif
Vadims Falkovs
Цитата(Enrike @ 14/01/2012, 21:00) *

(es tikai tā, intereses pēc, lai visā nevainotu tikai valsts nodevēju un okupantu partiju Saskaņas centru)

Laikam, politika šeit bija tabu, vai nē?

Ja tabu vairs nav, tad Jūs kaut ko atkal jaucat. Okupanti ir galīgi citu partiju rindās kopā ar koloboracionistiem, nodēvējiem un valsts iztirgotājiem.
Vadims Falkovs
Цитата(Enrike @ 14/01/2012, 21:52) *

Pastāv iespēja tomēr izslēgt sazvērestības teorijas jau pašā saknē, nedodot iespēju tām rasties smile.gif

Nu tak i nedodiet. Pārbaudiet faktus, uzrakstiet uz Rēzekni, uzrakstiet uz Rīgas satiksmi, aizejiet uz Uzņēmumu reģistru un saņemiet atbildi. Un tad uzrakstiet šeit, ka pēc tādas un tādas izziņas tas ir tas un tā. Jūs nekur negājat, nerakstijat, bet pēc normālā komjaunieša prakses gaidat, kad Jums visu atnesīs uz bļodas un ieliks mutē. Un ja Jūsu mute nedagāja līdz bļodai vai pagāja tai garām, tad uzreiz rādas sazverstības teorijas. Lai ir. Es netaisos ne ar vienu strīdeties, nevienam neko pierādīt vai atrādīt. OK, visi un visur ir žuļiki. Apriori. Amen.
Alekzander
А в чём, собственно, проблемма? При покупки автомобилей достаточно развит оперативный лизинг. И им пользуются не только предприятия, но и частники. Берёшь машину, платишь сколько-то в месяц, потом это отдаёшь обратно. Минус - да, получается какая-то переплата. Плюс - да если что-то случится, то вещь-то и не твоя. Случилось наводнение, все автобусы утонули, Резекнес Сатиксме прекращает договор по Форс Мажору и отдаёт все автобусы этому посреднику.
И что получается? Резекне не тратит сразу большую сумму (а кладёт их, ну чисто гипотетически, под проценты), а в случае потери ТС (авария, кража, стихийные бедствия) ничего особенного не теряет (ну тут уж как договор), в случае изменения планировки транспорта в городе (например с 1 января 2013 года заменить все автобусы троллейбусами) опять ничего не теряет - просто не продлевает срок аренды (если он до 2013). Я вижу больше плюсов. Кстати, знаю пару фирм, у них почти всё: от автомобилей до ноутбуков в оперативном лизинге. Разговаривал с руководством, сказали, что подсчитывали, так выгоднее. В том числе и по налогам smile.gif
Esprimo
Цитата(Alekzander @ 15/01/2012, 00:53) *

А в чём, собственно, проблемма? При покупки автомобилей достаточно развит оперативный лизинг. И им пользуются не только предприятия, но и частники.


Аренда\лизинг непрофильное занятие для Rīgas satīksme. Надо создавать отдельную структуру для только одного арендатора. Поэтому продажа, даже если и вновь созданной фирме, нормальная практика.
Enrike
A. God. Vadim, Jūsu aizrādījumu attiecībā uz politiku (tabu) šajā forumā pieņemu, tikai tas nozīmē, ka 9. maija slavināšanu šajā forumā arī jāpārtrauc, ar visām no tā izrietošajām sekām. biggrin.gif
A. God. Alekzander, iespējams, ka Jums ir taisnība par "Maršruta taksometru firmu", kuru dibinājusi "Rīgas satiksme", lai tehniski risinātu izīrēšanas jautājumu, respektīvi - juridiski to noceltu no saviem pleciem. Bet tādā gadījumā tam ir kaut kur jāatspoguļojas, par cik autobusi saglabā Rīgas numerāciju, kā arī tajos joprojām palikuši RS validatori.
Alekzander
Цитата(Esprimo @ 15/01/2012, 09:40) *

Аренда\лизинг непрофильное занятие для Rīgas satīksme.

Во первых Ригас С
Цитата(Vadims Falkovs @ 14/01/2012, 20:46) *

16.decembrī notika izsole kur pārdeva tos midikus.

их не сдаёт в аренду.
Во вторых - очень даже профильное
Цитата
SIA Rigas satiksme сдает в аренду легковые автомашины, микроавтобусы, автобусы. Всего предприятие насчитывает около 300 автомашин.

http://www.rigassatiksme.lv/index.php?sadala=663&id=3726
Я думаю и трамваи-троллейбусы можно договориться. Ретро трамвай-то уж точно. http://www.rigassatiksme.lv/index.php?sadala=663&id=3728
Ant_lv
Цитата(Enrike @ 15/01/2012, 11:19) *
Bet tādā gadījumā tam ir kaut kur jāatspoguļojas, par cik autobusi saglabā Rīgas numerāciju, kā arī tajos joprojām palikuši RS validatori.


A. god. Enrike, ja es uz sava vāģa uzlīmēšu RSt transportlīdzekļiem analoģiskā tehnikā izpildītus piecus cipariņus, tādā gadījumā mans vāģis kļūs piederīgs RSt? Ciparus varēja da kaut vai aiz slinkuma nelīmēt nost. Piemēram, kā bija ar Bogdānu 10019, kurš Tallinā kļuva par 100 un cipari acīmredzami Rīgas palikuši. Pieliešu vēl uguntiņu: pašlaik pa Rēzeknes pilsētu braukalējošos validātoru nemanīju, manīju tikai konsoli + vai konsoles+validatori arī pa Rīgas pilsētu braukājošos transportlīdzekļos vispār ir RSt īpašums?
Alekzander
Интересно мнение самих жителей Резекне обо всём этом.
Vadims Falkovs
Цитата(Enrike @ 15/01/2012, 11:19) *

9. maija slavināšanu šajā forumā arī jāpārtrauc, ar visām no tā izrietošajām sekām. biggrin.gif

Ņe poņal... blink.gif

LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām

2. Noteikt par atceres un atzīmējamām dienām:

8. maiju — Nacisma sagrāves dienu un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu;
9. maiju — Eiropas dienu;
Esprimo
Цитата(Alekzander @ 15/01/2012, 11:31) *

Во первых Ригас С
их не сдаёт в аренду.
Во вторых - очень даже профильное

http://www.rigassatiksme.lv/index.php?sadala=663&id=3726


Интересно, не знал. Тогда, действительно, могли бы и сами арендовать.
Коммерция, на сквозь дотируемом предприятии, должна быть под очень сильным контролем донора. Может так и есть.
Enrike
9. maiju — Eiropas dienu;
Pēc oficiālā kalendāra Eiropas diena, bet pēc kāda "nerakstīta" kalandāra... biggrin.gif
Nu, pats aizbraucu beztēmā, sorry smile.gif
Esprimo
Цитата(Alekzander @ 15/01/2012, 11:31) *

Я думаю и трамваи-троллейбусы можно договориться. Ретро трамвай-то уж точно. http://www.rigassatiksme.lv/index.php?sadala=663&id=3728

Это больше на спецрейс, чем аренду выглядит - по своим рельсам и водителем. smile.gif
Vadims Falkovs
Цитата(Esprimo @ 15/01/2012, 16:04) *

Это больше на спецрейс, чем аренду выглядит - по своим рельсам и водителем. smile.gif

При этом, когда трамвай имел отношение к пропаганде стиля модерн, то Центр стиля модерн именно арендовывал трамвай, да - вместе с водителем. По меньшей мере по документам это была именно аренда.
stalker101
Цитата(Alekzander @ 15/01/2012, 01:53) *

А в чём, собственно, проблемма? При покупки автомобилей достаточно развит оперативный лизинг. И им пользуются не только предприятия, но и частники.


Ключевое слово "лизинг". smile.gif Как правильно подметил ув. Esprimo
Цитата(Esprimo @ 15/01/2012, 10:40) *

Аренда\лизинг непрофильное занятие для Rīgas satīksme.

И хоть это не совсем так, что касается лизинга, я, скорее. соглашусь smile.gif
Лизингом, как правило, продавец не занимается. Не оперативным, ни финансовым. Лизинговые услуги предоставляет банк. Продавец же получает всю сумму с банка, и далее его (продавца) Ваши отношения с банком не волнуют - он свои деньги получил.

Далее. Оперативный лизинг, предоставляют, как правило, с некоторыми ограничениями. Делается это для того, чтобы по истечении срока лизинга продать автомобиль еще раз. Для этого же и ограничения - чтобы по истечении этого срока автомобиль был живым. Во всяком случае живым настолько, чтобы его купили.
Поэтому в оперативный лизинг, как правило, сдают новый транспорт. На транспорте, находящимся в ОЛ никто не даст Вам наматывать сумасшедшие километражи - почти всегда присуствует ограничение пробега (для фур 100000 в год сумасшедшим километражом не считается smile.gif )
Никто не даст Вам ОЛ на бешенный срок
Почти всегда дополнительные условия - определенные страховки, иногда определенные сервисы и так далее...


Цитата
Берёшь машину, платишь сколько-то в месяц, потом это отдаёшь обратно. Минус - да, получается какая-то переплата. Плюс - да если что-то случится, то вещь-то и не твоя.
Случилось наводнение, все автобусы утонули, Резекнес Сатиксме прекращает договор по Форс Мажору и отдаёт все автобусы этому посреднику.


Ни один лизингодатель не возьмет на себя такие риски. Покупателя в обязательном порядке обяжут это все застраховать. И страховать в течении действия всего срока лизингового договора. За свои деньги. Впрочем это не сильный минус...

Цитата
И что получается? Резекне не тратит сразу большую сумму (а кладёт их, ну чисто гипотетически, под проценты), а в случае потери ТС (авария, кража, стихийные бедствия) ничего особенного не теряет (ну тут уж как договор)


Ну... в принципе, наверное, да smile.gif

Цитата
в случае изменения планировки транспорта в городе (например с 1 января 2013 года заменить все автобусы троллейбусами) опять ничего не теряет - просто не продлевает срок аренды (если он до 2013)


А вот это вряд ли. Аренда и оперативный лизинг чем-то и похоже, но все-таки не одно и то же. Договор и график выплат тут составляются сразу на весь срок лизинга, а не продлеваются ежегодно. Просто по окончанию срока покупателю предоставляется право "первой руки" выкупить этот транспорт по остаточной стоимости. Если захочет...

Цитата
Я вижу больше плюсов.Я тоже. Но в данном случае сомневаюсь, что имел место лизинг. Во всяком случае оперативный лизинг.
Посудите сами: автобусам по 8-9 лет. Пробег у них порядка 500 - 600 тысяч. Состояние - б/у. У кого получше, у кого похуже, но б/у. Сколько они еще проходят? Ну... наверное еще столько же. После чего на одометре у них будет миллион. После чего еще раз их уже не продашьто есть их надо "доезжать" до списания. Были бы Вы банком, Вы бы дали согласие на оперативный лизинг?

Цитата(Alekzander @ 15/01/2012, 12:31) *


Во вторых - очень даже профильное

http://www.rigassatiksme.lv/index.php?sadala=663&id=3726
Я думаю и трамваи-троллейбусы можно договориться. Ретро трамвай-то уж точно. http://www.rigassatiksme.lv/index.php?sadala=663&id=3728


Это другое. Это именно аренда. На определенный срок чаще всего с почасовой или посуточной оплатой.

Цитата(Enrike @ 15/01/2012, 17:02) *

[color=lta]9. maiju — Eiropas dienu;Какой нафиг день европы7 Разве этот праздник можно с чем-то спутать?!
Alens_K
Цитата(stalker101 @ 15/01/2012, 16:52) *


Какой нафиг день европы7 Разве этот праздник можно с чем-то спутать?!


LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām

2. Noteikt par atceres un atzīmējamām dienām:

8. maiju — Nacisma sagrāves dienu un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu;
9. maiju — Eiropas dienu;

PSRS vairs nav. Visā pasaulē 2.Pasaules kara Uzvaras dienu atzīmē 8.maijā. Kāpēc Latvijā ir jābūt savādāk?

Atvainojos par offtop.
stalker101
Цитата(Alens_K @ 15/01/2012, 18:09) *

LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām

2. Noteikt par atceres un atzīmējamām dienām:

8. maiju — Nacisma sagrāves dienu un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu;
9. maiju — Eiropas dienu;Да выкиньте свой календурь!
Праздник это не то что в законе написано. Там про 7 января, 8 марта и 9 мая может быть указано все, что угодно. Или не указано вовсе. Но мы-то знаем... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Цитата
PSRS vairs nav. Visā pasaulē 2.Pasaules kara Uzvaras dienu atzīmē 8.maijā. Kāpēc Latvijā ir jābūt savādāk?

Латыши могут омечать когда угодно и что угодно.
И вообще,пусть весь мир делает что хочет. Для меня весь мир - это я, моя семья и мои друзья. tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Конечно это потом подчистят - но хоть поразвлекаюсь biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Vadims Falkovs
Цитата(Alens_K @ 15/01/2012, 17:09) *

Visā pasaulē 2.Pasaules kara Uzvaras dienu atzīmē 8.maijā. Kāpēc Latvijā ir jābūt savādāk?


Vai drikst kādu linku uz "visu pasauli"?

Cik es noprotu no dažiem avotiem,
šo dienu 9.maijā atzīmē Abhāzija, Azerbaidžana, Armēnija, Baltkrievija, Gruzija, Kazahija, Kalnu Karabaha, Kirgizija, Moldāvija, Transnistrija, Krievija, Serbija, Tadžikistana, Tukmēnija, Uzbekija, Ukraina, Dienvidosetija, Izraēla, Polija u.c. Līdz ar to, gan ne "visā pasaulē".

2004. g. 22 .novembra ANO rezolūcija Nr. A/RES/59/26 rekomendē šo notikumu atzīmēt 8. UN 9. maijā vai kāda vienā no šim dienām.

Jums personīgi noteikti neviens neliegs to atzīmēt 7., 8., gan 10. vai pat 11.maijā. Bet pat Vācijā iedzīvotāji (Berlīne-Treptova) to atzīmē 9.maijā.
Alens_K
Цитата(Vadims Falkovs @ 15/01/2012, 18:55) *

Vai drikst kādu linku uz "visu pasauli"?

Cik es noprotu no dažiem avotiem,
šo dienu 9.maijā atzīmē Abhāzija, Azerbaidžana, Armēnija, Baltkrievija, Gruzija, Kazahija, Kalnu Karabaha, Kirgizija, Moldāvija, Transnistrija, Krievija, Serbija, Tadžikistana, Tukmēnija, Uzbekija, Ukraina, Dienvidosetija, Izraēla, Polija u.c. Līdz ar to, gan ne "visā pasaulē".

Nu par to jau arī rakstu, ka visā pasaulē 2.Pasaules kara Uzvaras dienu atzīmē 8.maijā.. Izņemot bijušo psrs. Un arī tikai daļā. Bet psrs vairs nav. Kamdēļ jādzīvo pēc kaut kādas neesošas valsts tradīcijām? smile.gif

Eiropā karš beidzās ar Vācijas padošanos 1945. gada 8. maijā. Un tieši tāpēc LR likums nosaka, ka 8.maijs LR — Nacisma sagrāves diena un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena.

Vadims Falkovs
Цитата(Alens_K @ 15/01/2012, 20:58) *

Kamdēļ jādzīvo pēc kaut kādas neesošas valsts tradīcijām? smile.gif

Ну что можно ответить. Праздновать Новый год первого января повелел император Юлий Цезарь еще в 46 году до нашей эры. Давно нет больше Римской Империи, а вот празднуют... Сохраняют, Вашими словами говоря, традиции давно не существующего государства. Kāpēc gan nē?
Alekzander
А Рождество? Во первых у нас законодательно церковь отделена от государства. Во вторых эта самая вера зародилась не в Латвии. В третьих никакого отношения праздник не имеет к представителям других конфессий (коих немало) и к неверующим. По мне так лучше отмечать: Māra, Ķekatas (мой любимый), Kāsis и другие.
vovcikans
Цитата(Enrike @ 14/01/2012, 10:22) *
par šo vajadzētu likt painteresēties "Nekā personīga"

http://www.tv3play.lv/play/263111/?autostart=true
Enrike
Kāda neraža smile.gif
PS. Māsīcas štuceris nav radinieks ©
Это текстовая версия — только основной контент. Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, нажмите сюда.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.